Ana sayfa > Bilgi Merkezi > Hosting > DirectAdmin Panel > SSL Güvenli Sunucu - Satın alınabilen bir sertifikaya başvurmak


SSL Güvenli Sunucu - Satın alınabilen bir sertifikaya başvurmak
Satın alınabilen bir sertifikaya başvurmak

Satın alınabilen sertifikalar, güvenliğin en önemli yolu. Sertifika hem güvenli hem de güvenilir olduğu için, ziyaretçiler güvenlik sayfasını görüntülediklerinde bir uyarı penceresi ile karşılaşmazlar.

Not: Satın alınabilen sertifikalar için de, kişiye özel bir ip adresi gerekmektedir.

1.Adım: Bir CSR Oluşturun

Öncelikle, ana kontrol paneli menüsündeki "Advanced Tools"a tıklayarak, SSL menüsünü görüntüleyin. Daha sonra "Install SSL Certificates" ikonuna tıklayın.

create ssl

"Create A Certificate Request” in yanını işaretlediğinize emin olun. Daha sonra şirketinizle ilgili bilgiyi girin. "Common Name" in yanına SSL sertifikasıyla bağlantılı olan web adresini yazın. Siteniz sadece bu adreste güvenli olacaktır. Yukarıdaki örnekte; https://www.garys-host.com/anything güvenli olacaktır, https://garys-host.com/anything değil.

İşiniz bittiğinde, ekranın altındaki “Save” tuşuna basın. Daha sonra aşağıdakine benzer bir sayfa göreceksiniz:

ssl certificate

 

"BEGIN/END CERTIFICATE REQUEST" kısmından başlayarak bu metni kopyalayın ve Windows Notepad gibi bir program ile sabit diskinize kaydedin. Bir sertifika almak istediğinizde, bu CSR’ye ihtiyacınız olacak.

2.Adım: Sertifika Almak

Bir sertifika için başvururken; kendiniz, şirketiniz, web siteniz ve aşağıdaki konular hakkında bilgi vermeniz gerekecek:

  • CSR
  • CSR’yi oluşturan program
  • Common name

CSR

"BEGIN/END CERTIFICATE REQUEST" kısmından başlayarak kontrol panelinden size verilen CSR’yi yapıştırın. Bunu yapıştırmanız için bir metin kutusu göreceksiniz. CSR’nin sadece metin olarak kaydedildiğine emin olun.

CSR’yi Oluşturan Program

Apache-ModSSL” veya eğer listede o yoksa “other” ı seçin. Yanlış yapma konusunda endişelenmeyin, çünkü buradaki bilgiler sadece istatistikler için toplanmaktadır.

Common Name

Common Name”, SSL sertifikasının gideceği sitenin adresidir. Adresi, eğer aksi belirtilmemişse "http://" kullanmadan yazın.

3.Adım: Sertifikayı Yükleyin

Öncelikle, ana kontrol paneli menüsündeki "Advanced Tools"a tıklayarak, SSL menüsünü görüntüleyin. Daha sonra "Install SSL Certificates" ikonuna tıklayın.

install ssl certificate

 

 

"Paste a pre-generated certificate and key” in yanındaki kutuyu işaretlerin. Gördüğünüz gibi, anahtar sizin için metin kutusuna yerleştirilmiş bile. Sertifikayı gösterilen yere yerleştirin ve “Save” tuşuna basın.

4.Adım: CA Root Sertifikasını Yüklemek

Esas SSL menüsüne dönün. Alt tarafta "Click Here to paste a CA Root Certificate” linkine tıklayın ve CA Root Sertifikanızı buraya yerleştirin.

install certificate

 

Önemli: "Use a CA Cert” kutusunu işaretlemeyi unutmayın.

CA Root sertifikasının yüklenmesi her zaman gerekli olmasa da, SSL sertifikasının bu adım tamamlanmadan uygun şekilde çalışmayabileceğini bilmeniz gerekir.Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle    Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Also Read
Script'ler - Program Path’leri (Görüntülenme: 943)
Mysql - Veritabanı Kaldırmak (Görüntülenme: 978)
Subdomains (Görüntülenme: 867)
Başlangıç - Ticket Destek Sistemi (Görüntülenme: 941)