Ana sayfa > Bilgi Merkezi > Hosting > DirectAdmin Panel > Çeşitli Özellikler - Dizin Şifresi Koruması


Çeşitli Özellikler - Dizin Şifresi Koruması
Dizin Şifresi Koruması

Ana Kontrol Paneli menüsünden "Directory Password Protection" ikonuna basın. Eğer şifreniz korumalı dizinleriniz yoksa "Find a Directory to Password Protect” linki göreceksiniz. Devam etmek için bu linke tıklayın.

protect directory

 

public_html dizininin olduğu bir liste ile karşılaşacaksınız. Bir dizini şifre ile korumak için dosyanın yanındaki “Protect” linkine tıklayın. Bu örnekte, “beta” üzerine tıklayacağız.

password

 

Daha sonra, tablonun üstündeki kutucuğu işaretleyin. Directory Prompt’ı doldurun, buraya, şifre korumalı bir dizin ismi girin. Daha sonra, dizin için bir kullanıcı adı ve bir şifre girin. “Save” tuşuna basın.

Şimdi, dizininizin adresini tarayıcınıza girin ve ne olduğunu görün.

Şifre Korumalı Dizinleri Değiştirmek

Ana kontrol paneli menüsünden, "Directory Password Protection" ikonuna tıklayın. Tamamen korunmakta olan bir çok dizin listesi göreceksiniz. Örneğin:

protect

 

Dizini düzenlemek için, dizin path’ine tıklayın. Buradan dizininizin korumasını kaldırabilirsiniz( kutucuktaki işareti kaldırarak), kullanıcı adını değiştirebilirsiniz(yeni bir tane girerek), şifrenizi değiştirebilirsiniz ( yeni bir şifre girerek) veya yeni bir kullanıcı adı- şifre kombinasyonu oluşturabilirsiniz.Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle    Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Also Read
E-Posta - Webmail (Görüntülenme: 1545)
Script'ler - phpMyAdmin (Görüntülenme: 1107)